מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

חישוב והערכת נזק בתביעות נזיקין (תאונות דרכים, תאונות עבודה, רשלנות רפואית ועוד)

ארז עזרא, עו"ד
תאריך הוצאה דצמבר 2023

לתוכן העניינים של הספר - לחץ/י כאן

 

להשארת הודעה - לחץ/י כאן.

 

הרפורמה בסדר הדין האזרחי נועדה לעצב הסדר חדש שיהיה בו כדי להחזיר את מעמד תקנות סדר הדין האזרחי ככלי מרכזי וחשוב לניהול סדרי המשפטים האזרחיים, במטרה לייעל, לפשט ולקצר את ההליכים האזרחיים, תוך עשיית צדק במסגרת קיומו של הליך ראוי והוגן. כל זאת, תוך יצירת איזון בין צרכיהם של מתדיינים שונים, לרבות התחשבות בבעלי דין בלתי-מיוצגים והתאמת כלים מיוחדים עבורם, מקום שבו יש צורך בכך.

 

באספקלריה של האמור לעיל נולדו התקנות החדשות שנותנות לבית-המשפט באורח מפורש וברור שליטה מוחלטת על ההליך השיפוטי ובמטרה כאמור לשים קץ ל"סחבת" בהליך שנגרמה לא אחת בשל שיקולים טקטיים של הצדדים.

 

אחד המוסדות הנהוגים בעבר על-מנת לאפשר לבית-המשפט להציע הצעת פשרה היה מוסד "תחשיב הנזק". בהינתן של הקבוע בתקנות החדשות של סדרי הדין מקבל מוסד זה משנה חשיבות. שיקולים טקטיים ייבלמו אגב מסלול בו מתנהל ההליך על-פי התקנות החדשות. ברוח זו בא הספר ומצביע על הדרכים השונות בהן יש להכין את תחשיב הנזק שאיננו עוד רק אלמנט טכני "לצאת ידי חובה" של הצדדים אלא מכשיר חשוב בניהולו של ההליך המשפטי.

 

הספר מחולק למספר חלקים:

 

האחד, תיאור המסלול הדיוני של תביעות נזיקין דרך עיני התקנות לרבות כל השלבים והחבות בהן צריכים הצדדים לעמוד טרם הגעה לישיבת קדם המשפט כגון גילוי מסמכים, שאלונים ובקשות שונות ורק בשלב זה ולאחר קיום ההליכים המקדמיים יפנה בית-המשפט את הצדדים להגשת תחשיב נזק. חלק זה מתאר את דרך ניסוח התחשיב, רשימת החלטות שונות של בתי-המשפט השונים לקראת הכנת תחשיב הנזק ועוד.

 

השני, לנוחיות הצדדים מובאים מונחי יסוד לחישוב והערכת הנזק בתביעות נזיקין שונות של תאונות דרכים, תאונות עבודה ועוד. הבנת מונחים אלה תאפשר הכנת תחשיבי נזק בנקל.

 

השלישי, מחולק לשני חלקי משנה: האחד, דוגמאות לתחשיבי נזק שונים. השני, תמציות פסקי-דין הכוללות חישובי הנזק של בתי-המשפט הכוללים גם את עיסוקו של התובע, גילו, אחוז נכותו (משוקללת או תיפקודית או רגילה) ועוד פרטים שונים. כל תמצית שהיא יכולה לשמש בסיס קל להכנת תחשיב נזק תוך שהמשתמש בתמצית יכול לאמץ לו את אחת התמציות לפי הנסיבות העובדתיות של תביעת לקוחו.

 

ככזה ישמש הספר כלי עזר רב ערך לכל העוסק בתחומי הנזיקין לרבות עורכי-דין, בתי-המשפט חברות ביטוח ועוד.

חישוב והערכת נזק בתביעות נזיקין (תאונות דרכים, תאונות עבודה, רשלנות רפואית ועוד)
מחיר הספר
299.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן