מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

עוולת הרשלנות - דין, הלכה ומעשה

עו"ד אליעזר פני-גיל
תאריך הוצאה אפריל 2023
 
ספר ייחודי העוסק בעוולת הרשלנות על פי פקודת הנזיקין. בחיבור זה ניתן למצוא הסברים (טקסט בוק), ניתוח פסיקה ודברי חקיקה הקשורים לעוולת הרשלנות. החיבור עוסק בסעיפים 35 ו- 36 לפקודת הנזיקין אשר קובעים את יסודותיה של עוולת הרשלנות.

כידוע, הקביעה אם מעשה או מחדל, נכנסים לגדרי עוולת הרשלנות, תיבחן בכל מקרה לגופו. בחיבור זה, מנתח המחבר המלומד את העוולת הרשלנות על ארבעת יסודותיה (קיומה של חובת זהירות, הפרתה של חובת הזהירות, קיומו של קשר סיבתי והוכחת הנזק שקרה כתוצאה מההפרה) תוך הבאת העקרונות הבסיסיים והחשובים, הנוגעים לעוולת הרשלנות הנפוצה ביותר בנזיקין וכל זאת כדי שכל אחד ואחד ידע לעשות בה שימוש. חיבור זה הינו בבחינת מצרך שימושי, כדי לשקול איך וכיצד תוגש תביעה בעילה של רשלנות, ואיך היא תוכח בבית המשפט. 

 

מבין נושאי הספר (חלקי):

 

מהם ארבעת יסודות עוולת הרשלנות, קיום חובת הזהירות, חובת זהירות מושגית וקונקטית, מבחן הציפיות, הפרת חובת הזהירות, היפר חובת חקוקה, דרישת הצפיות, אמת בדיקה אובייקטיבית לקיומה של התרשלות, קיומו של נזק, הקשר הסיבתי, קשר סיבתי-עובדתי, קשר סיבתי-משפטי, דרכי איתור וקביעת הקשר הסיבתי, התנהגות התובע, עיקרון הגולגולת הדקה, פסיקה לפי הסתברות, ניתוקו של הקשר הסיבתי, קשר סיבתי ושאלת ריחוק הנזק מקום שגורם זר מתערב, שיקולים המשפיעים על שיקול דעת בית המשפט בהשיתו אחריות בגין עוולת הרשלנות, עיקרון מפזר הנזק הטוב ביותר, רשלנות כלפי צדדים "שכנים" ושלישיים, אחריות המדינה בגין מעשה נזיקין, רשלנות מקצועית של עורכי-דין, אמות המידה לבחינת אחריותו של עורך הדין, אחריות כלפי צד ג', מה דינו של עורך דין המייצג שני לקוחות בעלי אינטרסים מנוגדים, רשלנות של ועדות תכנון ובניה, רשלנות רשות מקומית, רשלנות בית ספר, חוות דעת רשלנית, רשלנות בנק, הפרת חובות הנאמנות והזהירות החלוק על בנק, חובת הגילוי, התנהגות בנק סביר, חובת תום הלב של בנק, הבנק כנאמן, רשלנות משטרה, אין הגנה על רשלנות של שוטר, רשלנות רפואית, נזק ראייתי בתביעות רשלנות רפואית, רשלנות בעבודה, אחירות מעביד לסיכונים רגילים, אחריות עובד, הסתכנות מרצון, אחריות כלפי מסיג גבול ועוד. 

עוולת הרשלנות - דין, הלכה ומעשה
מחיר קטלוגי
498.00 ₪
מחיר באתר
99.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן