מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

ביטול הסכמים בין בני משפחה בראי בית-המשפט לענייני משפחה ובית-הדין הרבני

איריס מרקוס, עו"ד
תאריך הוצאה מאי 2023

ביטול הסכמים בין בני משפחה בראי בית-המשפט לענייני משפחה ובית-הדין הרבני

(הסכמי ממון, הסכמי גירושין, הסכמי מתנה ועוד)

 

לתוכן העניינים של הספר - לחץ/י כאן

 

הסכמים/חוזים בין בני משפחה הפכו לנושא להתכתשויות משפטיות רבות. מדובר בהסכמים בין בני זוג, בין הורים לילדיהם ובין בני משפחה שונים בינם לבין עצמם. תוקפם של הסכמים כאלה מוקנה להם בין מכוח חוק ובין מכוח הסכמת הצדדים כאשר אין חובה לערכם על-פי חוק.

 

כך או אחרת העילות לביטולם של ההסכמים מכל הסוגים הינן מגוונות כאשר מעבר להלכות המשפטיות המחייבות המקרה נבחן ומוכרע על-פי נסיבותיו הוא ואין מקרה אחד דומה לאחר. דווקא ריבוי המקרים בהם עולים על הפרק הסכמים הללו, ויש אפילו הסכמים בעל-פה, נוצר הצורך בהגשת חיבור זה הבוחן דווקא את סוגיית ביטולם של הסכמים כאלה.

 

כך, למשל, על-מנת שבית-המשפט יורה על ביטול הסכם, אשר אושר וקיבל תוקף של פסק-דין, אין די לטעון - כלאחר יד - כי ההסכם נחתם מחמת פגמים ברצון, אלא יש להגיש תביעה מתאימה ובמסגרתה לטעון מהו הפגם הנטען ולהוכיח כדבעי כי אכן נפל פגם ואף להוכיח את הקשר הסיבתי בין הפגם לבין החתימה על ההסכם. כך גם במקרים בהם המבקש לבטל הסכם גירושין ההלכה הפסוקה קובעת כי עליו לעמוד בנטל ראיה גבוה במיוחד של טעמים כבדי משקל.

 

הספר מכיל מעבר לדברי הסבר ופסיקת הלכות גם תמציות פסיקה הן של בית-המשפט לענייני משפחה והן של בית-הדין הרבני. ביחד המשתמש מקבל תמונה מקיפה של הנושא תוך שהספר ישמש לו מורה דרך בעיסוק בתחום הסכסוכים בדיני המשפחה.

ביטול הסכמים בין בני משפחה בראי בית-המשפט לענייני משפחה ובית-הדין הרבני
מחיר הספר
99.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן