מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

ערכאת הערעור - דין, הלכה ומעשה

עו"ד משה אלפסי
תאריך הוצאה ספטמבר 2023

לתוכן העניינים של הספר - לחץ/י כאן

 

לראשונה, חיבור ייחודי המביא לכל העוסקים במשפט את דרכי ההכלה והפנמה של תקנות סדר הדין האזרחי, התשע"ט-2018 בפסיקת בתי-המשפט לכל ערכאותיהם בכל הקשור לערכאת הערעור.

 

בחיבור משפטי יסודי ומקיף את כל פסיקותיהם הרבות של בתי-המשפט מיום התקנת התקנות והדרך בה יישמו בתי-המשפט הללו את התקנות מוגשים בפירוט תוך הבאת דברי הסבר, תמצית הלכות וכן הלכות ישנות שניתן להחילן אף כיום לאחר צאת התקנות החדשות.

 

זאת להדגיש, חרף ההתלבטויות שהיו לכל הגורמים ביישום התקנות בתחילת דרכן, הרי כיום, אין ספק שהכל הפנימו והכילו את התקנות וההליך המשפטי מתנהל בדווקנות על-פי הוראות התקנות בניווט על של בתי-המשפט לכל ערכאותיהם.

 

ואולם, בשולי הדרך, יש מבעלי הדין שעדין עושים, בדרכי העבר, מטעמים טקטיים, מהלכים שיש בהם כדי להעיב על מטרת התקנות, ובדרכם זו להביא לחזרה לעבר לימים של טקטיקות של "סחבת" ופגיעה בניהול ההליך המשפטי. אולם, גם על אלה באו בתי-המשפט בפסיקותיהם וניווטו אותם בחזרה ל"דרך המלך" של התקנות ויישום מטרות התקנות.

 

החיבור הייחודי - להבדיל מחיבורים משפטיים אחרים שחוברו לאחר כניסתן לתקוף של התקנות - המובא בפני כל העוסקים במשפט בנוי משערים לפי פרקי התקנות בכל הקשור לערעור. כל שער מחולק כלהלן: התקנות עצמן; דברי הסבר ומבט לעבר והשוואה לתקנות הקודמות.

 

מרקם משותף של הנושאים דלעיל מביא פתרונות ודרכי יישום התקנות ויש בו כדי להוביל את העוסקים במשפט לניהולו הנכון של ההליך המשפטי. מרקם משותף זה מהווה שילוב מדהים של מבט עיוני על התקנות ובעיקר מבט מעשי ופרקטי מיוחד במינו.

 

החשיבות בהגשת חיבור זה היא הפיכתו לכלי עזר, לכל שופט, עורך-דין, משפטן, מתמחה וכל העומד לקראת בחינות לשכת עורכי-הדין, לגבי יישום התקנות הלכה למעשה תוך הכוונת המשתמש גם באמצעות שאלות ותשובות בכל שער ושער של הספר.

ערכאת הערעור - דין, הלכה ומעשה
מחיר הספר
65.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן