מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

היטל השבחה - דין, הלכה ומעשה (מהדורת 2019)

משה אלפסי, עו"ד ונוטריון
תאריך הוצאה אוגוסט 2019
חדש

 

 לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

 

בשנה האחרונה אנו עדים לשלל מגמות שביסודן שינויי ייעוד שמטרתן הפשרת שטחים לצורכי מגורים והתעשיה ועוד. הליכים אלה המשביחים את נכסי הבעלים מקימים בצד ההנאה שבהשבחת הקרקע את העילה לחיוב הנהנים בהיטל השבחה. היטל השבחה אם-כן, הוא תשלום חובה בעקבות אישור תכנית, מתן הקלה או התרת שימוש חורג המעלים את שווי המקרקעין. את היטל ההשבחה מטילה הוועדה המקומית לתכנון ולבניה על הבעלים או על החוכר של המקרקעין וכן בנסיבות מסויימות גם על היזם המחזיק בהסכם פיתוח. שיעור ההיטל הוא מחצית ההשבחה. הספר גם כולל תיקון 115 מתשע"ז 2017 לגבי היטל השבחה על תמ"א 38.

 

רוצה לומר, הסוגיה של "היטל ההשבחה" קונה לה אחיזה כיום בכל קשת עסקי הנדל"ן באשר עסקות נדל"ן כמו כל התקשרויות נדל"ן בהסכמי פיתוח, כולל הסכמי "גג למשתכן" יש ויחוייבו בהיטל ההשבחה.

 

מכאן, נולד הצורך הדחוף בהוצאתו לאור של ספר, המציב בפני כל העוסק בתחומי הנדל"ן את הנושא באורח מפורט המביא את הדין, את הלכה הפסוקה, וכן דברי הסבר של מלומדי משפט. ויודגש שינויי הדין וההלכה הלכו יד ביד עם ההתפתחות הנדל"נית האמורה לעיל. הספר מחולק לשבעה שערים:

 

האחד, הדין, מבוא כללי, שמאי ושמאות מקרקעין, שמאות מקרקעין ועקרונות יסוד ועוד;

 

השני, הגדרת "השבחה, גביית היטל ההשבחה, פרשנות סעיף 11 לפקודת המסים גביה - סמכויות אכיפת חוב בגין היטל השבחה, החיוב בגין היטל ההשבחה וארנונה אינו מקנה לרשויות מעמד עדיף על הנושים, עיסקת משכנתא איננה בבחינת "מימוש זכות - לצורך גביית היטל השבחה ועוד;

 

השלישי, מהות הזכות כבסיס להטלת היטל ההשבחה והגדרת החייב בתשלום ההיטל, קרקע המוחזקת בידי יזם על-פי הסכם פיתוח והחיוב בהיטל השבחה, חובת תשלום היטל השבחה וברי-רשות ועוד;

 

הרביעי, האירוע ה"מצית" - "המחולל" את החיוב בהיטל ההשבחה - "אירוע המס" או ניצול המקרקעין על-ידי הנישום, בין אירוע המס לבין מועד מימוש הזכויות ו"התאריך הקובע", עקרון המימוש, "יום תחילת התכנית", מועד תשלום היטל ההשבחה, הנפקת אישור עירייה לצורך רישום המקרקעין והיטל ההשבחה ועוד;

 

החמישי, קביעת גובה היטל, שומתו ועוד;

 

השישי, פטור מתשלום ההיטל, סוגי הפטור ועוד;

 

השביעי, הליכי ערר וערעור (ועדות ערר - בית-המשפט לעניינים מינהליים - שמאי מכריע ושמאי מייעץ), הדין, ערר דחיית הערכת היטל השבחה, מינוי שמאי מייעץ ושמאי מכריע, תיקון 84 לחוק התכנון והבניה, מינויו של שמאי מכריע, ערעור מינהלי ועוד;

 

הספר המקיף יהווה כלי עזר רב ערך לכל העוסקים בתחומי הנדל"ן ובכלל זה עורכי-דין, שמאים, מתווכים, קבלנים ומהנדסי בניין וכל העוסקים בתחומי המשפט והנדל"ן. הספר מוגש בכריכה קשה.

 

על המחבר: בעלים של משרד עורכי-דין המתעסק בתחום המקרקעין ומיסוי מקרקעין, מייעץ בנושאי אסטרטגיה בניהול משפטים ומסייע בפתרון סכסוכים לעורכי-דין וללקוחות רבים. משמש כסגן ראש ועד מחוז ת"א בלשכת עורכי-הדין, שימש כסגן יו"ר ועדת האתיקה במחוז תל-אביב בלשכת עורכי-הדין ומכהן כנוטריון פעיל משנת 2010 ומכהן כיו"ר ועדת הנוטריונים של לשכת עורכי-הדין וחבר ועדת רישוי הנוטריונים במשרד המשפטים. כתב ופירסם, בין השאר, את הספרים המשפטיים הבאים: מיסוי מקרקעין - הפטור לדירת מגורים מזכה, המדריך לעסקאות מקרקעין ומיסוי מוניציפלי.

  

היטל השבחה -  דין, הלכה ומעשה   (מהדורת 2019)
מחיר קטלוגי
745.00 ₪
מחיר באתר
598.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן