מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

הזכות ל"הליך הוגן" ונגזרותיה

איריס מרקוס, עו"ד
תאריך הוצאה יולי 2023

הזכות ל"הליך הוגן" ונגזרותיה

(זכות השתיקה, החיסיון הפלילי, זכות ההיוועצות, פסילת ראיות ועוד)

 

לתוכן העניינים של הספר - לחץ/י כאן

 

זכות החשוד והנאשם להליך הוגן נעה ונבחנת לאורך צירו של ההליך הפלילי.

 

לצד ההליך הפלילי עומדות גם הוראותיו של חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, ויישומן נבחן בכל שלבי המגע של האדם בהקשר להליך הפלילי.

 

החלת זכויות אלו ייעשו בכל שלבי ההליך החל משלב החקירה המעצר וכלה בסופו של המשפט הן לגבי עילות הערעור והן לגבי אפשרות של משפט חוזר.

 

חלק מהנושאים החבויים תחת מטריית הזכות, הינם זכות השתיקה ונגזרותיה, פסילת ראיות, הגנה מן הצדק ועוד. ובכל אלה ועוד יעסוק חיבור מקיף זה.

 

מבין הנושאים שבספר (חלקי):

 

זכות השתיקה; זכות השתיקה - מוחלטת או יחסית; רשויות החקירה והחובות המוטלות עליהן; תרגילי חקירה; היעדרה של ראיה שמקורה במחדלי רשויות החקירה; אחריות המדינה להבאת עדים; מחדלי החקירה וקיפוח הגנת הנאשם; קבילותה ומשקלה של אימרה הנמסרת למדובב; הגנה מן הצדק ופגיעה בזכות להליך הוגן; ראיה שנתקבלה שלא כדין; אימרות - הזכות להליך הוגן - זכות השתיקה והזכויות הנגזרות ממנה; אימרה של קרבן אלימות; אימרת עד מחוץ לבית-המשפט; קבלת אימרה בהסכמה; הוכחת אימרה של נאשם; קבילות או פסילת הודיות - זכות השתיקה וזכויות הנגזרות ממנה; הודיה; הביטוי "חופשית ומרצון"; קבילות הודאות נאשם שלא הועמד בחקירה על זכותו להיוועץ בעורך-דין; השיקולים שיש לשקול על-פי דוקטרינת הפסילה הפסיקתית; מהי האבחנה בין "הודיה" לבין "ראשית הודיה"; ראיות מפלילות; חיוב החשוד להצגת מסמכים; הזכות להליך הוגן והנגזרת ממנה ודוקטרינת הפסילה הפסיקתית; שתיקתו של חשוד או של נאשם במשפט; משמועתה הראייתית של שתיקת חשוד; שתיקת הנאשם במשפט ומשקלה הראייתי; הימנעות נאשם מלהעיד; הליכי המעצר וזכות השתיקה לכל גווניה; חובת הקפדה יתירה על זכות ההיוועצות; חובת היידוע בדבר הזכות להיוועץ בעורך-דין תהא נפקות גם בשלב המעצר ועוד נושאים רבים אחרים.

הזכות ל"הליך הוגן" ונגזרותיה
מחיר הספר
99.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן