מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, התשנ"ח-1998 (נגישות - עבודה - חניה - ארנונה - בית משותף ועוד)

דוד אור-חן, עו"ד
תאריך הוצאה יוני 2023

לתוכן העניינים של הספר - לחץ/י כאן

 

מאבקם של הנכים עלה לכותרות בתקופה האחרונה ומבליט פרק נוסף באפליית ציבור זה. חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, התשנ"ח-1998 והתקנות על-פיו אכן הוחל ביישומו בכל המסגרות השונות.

 

אולם גם בתחומי החוק ותקנותיו עדיין יישומו נתקל בקשיים המאלצים ציבור זה לפנות לערכאות על-מנת לאכוף את המוסדות הממשלתיים, הרשויות המקומיות, רשתות שיווק ועוד את הוראות הדין בכל התחומים החוסים תחת הוראות החוק ותקנותיו.

 

ללמדנו, גם עתה, שנים רבות לאחר חקיקת החוק הנ"ל עדיין יישומו נתקל בקשיים הדורשים את התערבות בתי-המשפט. דווקא עתה נודעת החשיבות של חיבור מקיף זה הערוך על-ידי המחבר שהוא בעל ניסיון רב בתחום הנזיקין בכלל.

 

הספר מוגש במספר חלקים:

 

חלק א': חוק שוויון זכויות של בעלי מוגבלות, התשנ"ח-1998 ותקנותיו, חוק הליכי חקירה והעדה של אנשים עם מוגבלות וכן תמציות פסיקה, דברי הסבר הכוללים גם דברי מלומדי משפט בנושאי החוק;

 

חלק ב': נגישות - הכולל את כל ההוראות הקשורות בנושאים הבאים הנגישות למוסדות ציבור, בניינים, מבנים פרטיים וציבוריים לשימוש הציבור (כגון בריכות ועוד), נגישות לעסקים (הוראות חוק רישוי עסקים), נגישות למשרדי ממשלה, בניית מבנים וקבלת היתרים הוראות חוק תכנון ובניה ותקנותיו לעניין נגישות, דיני בתים משותפים ועוד;

 

חלק ג': יישום הוראות החוק בנושאי דיני עבודה, מיסוי מוניציפאלי (כגון ארנונה) ועוד;

 

חלק ד': תובענות ייצוגיות שונות הקשורות ביישומו של החוק ותקנותיו.

 

הספר מוגש על-פי סעיפי החוק של החוקים הנ"ל והתקנות כאשר לכל סעיף מובאים דברי הסבר וכן תמצית ההלכות המשפטיות הנוגעות לעניין פרי פסיקת בתי-המשפט לכל ערכותיהם. הספר משלב בתוכו הן את התיאוריה המשפטית, דברי מלומדים וכן את המעשה וההלכה.

חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, התשנ"ח-1998 (נגישות - עבודה - חניה - ארנונה - בית משותף ועוד)
מחיר הספר
65.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן