מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

הקודקס המקיף לדיני העמותות במשפט הישראלי

עומר ברבי, עו"ד
תאריך הוצאה יולי 2023

 

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

 

בשנים האחרונות היינו עדים לתופעות של התארגנויות אזרחים בעמותות שונות שמטרתן פילנתרופית או לצורך בנייה קולקטיבית לסוגיה.

 

ריבוי העמותות הקמות חדשים לבקרים הולידה את הצורך בחיבור משפטי מקיף זה הבנוי על שלושה נדבכים: האחד, הוראות הדין השונות המתייחסות לעמותות; השני, דברי הסבר פרי חיבורי מלומדי משפט ותמציות פסיקה רבות של כל בתי- המשפט לכל ערכותיהם ולידן גם רשימת הפסיקה עליה מבסס בית-המשפט את פסק-הדין; השלישי, דן בדיני המס.

  

מבנה זה הופך את הספר למכשיר רב ערך בידי עורכי-דין, משפטנים וכל המתעסק בהליכים ופעילויות במסגרת העמותות השונות. 

 

הספר מחולק למספר חלקים:

 

חלק ראשון דן בעקרונות ונושאים כלליים כגון: הבדלים בין עמותות לחברות העמותה וחברה, דיני המכרזים, הגשת תביעה נגזרת בשם עמותה, הרמת מסך העמותה, עמותה שהוחל ברישומה אף לא נרשמה, אחריות יזם, ארגונים הדומים לעמותות ועוד, מעמדו של רשם העמותות, הפעלת שיקול הדעת, סדרי דין, המצאת מסמכים ועוד;

 

חלק שני דן בחוק העמותות, התש"ם-1980 לרבות אלה הדנים בכל הליכי יסוד העמותה, שם העמותה, מוסדות העמותה ובכלל זה וועד העמותה, האסיפה הכללית, רואה חשבון, ועדת ביקורת, הליכי פירוק מרצון ועל-ידי בית-המשפט. עוד הוקדש פרק שלם על הביקורת הפנימית לרבות חוק הביקורת הפנימית ועוד, כאשר ליד כל סעיף מובאים דברי הסבר ותמציות פסיקה וכן חקיקה נלווית הדנה בעמותות;

 

חלק שלישי דן במיסוי מלכ"רים פטורים, תרומות. דיון בכל היבטי מס השונים ובכלל זה מס הכנסה, מס ערך מוסף, מס שבח מקרקעין, מס רכישה, היטל השבחה, ארנונה הסברים, דינים, תמציות פסיקה ועוד.

הקודקס המקיף לדיני העמותות במשפט הישראלי
מחיר הספר
65.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן