מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

דיני סיכול ופטור מחוזה במשפט הישראלי

חן בן צבי, עו"ד
תאריך הוצאה אוקטובר 2023

לתוכן העניינים של הספר לחץ/י כאן

 

בתקופה האחרונה נפל דבר במדינה. אירוע חסר תקדים בדמותה של מגיפה שטרם נודעה הדרך למיגורה הביא למשבר בריאותי וכלכלי חסר תקדים. וכך גם המלחמה שפרצה ביום 07.10.23. המשק הכלכלי נכנס להסגר והביא לקריסה של אלפי עסקים ולפיטורי אלפי עובדים.

 

השיתוק הכלכלי הביא לשרשור במערכת קיום ההתחייבויות בין העסקים הקיימים לספקיהם, למדינה, לעובדים ועוד. שרשור זה לא פסח על מערכת ההתחייבויות של האדם הפרטי, הן באשר לתשלום חובות משכנתא, תשלומים בגין רכישות שונות, מקרקעין ומיטלטלין ועוד.

 

בכאוס שנוצר חזרה וצפה סוגיה משפטית, שצפה בעבר באירועים שונים ומצאה ביטוייה בחקיקה שונה. המדובר בסוגיות הקשורות בדיני הסיכול המאפשרים למחול למפר התחייבות חוזית, כאשר ההפרה נגרמה בשל נסיבות שאינן באשמתו.

 

מכאן נולדה חשיבותו של החיבור המשפטי שלהלן הסוקר לעומק ולרוחב את כל הסוגיה ויישומה במסגרת כל ההתקשרויות החוזיות השונות. הספר נושא דברי הסבר ומחקר אקדמי כמו גם יישום פרקטי של ההלכות בנדון וזאת תוך הבאת עשרות רבות של תמציות הלכה פסוקה בכל התחומים.

 

למעשה, הספר נותן את הפתרון המשפטי לסוגיות שכבר עולות במסגרת צוק עתים בעין ההלכה הקיימת, על-אף שהלכה למעשה פסיקת בתי-המשפט עדיין לא נכנסה לעובי הקורה באשר להפרות של חוזים שיסודן בתקופה כאוטית זו, אולם ברור שזו רק שאלה של זמן שהסוגיה תבוא לבירור בבתי-המשפט שכן שרשרת ההפרות כבר איננה בבחינת זרזיף קטן אלא בבחינת שטפון של הפרות.

 

הדיון בחיבור משפטי זה יחבוק את דיני הסיכול מאספקטים שונים של דברי חקיקה שונים כמו גם יישומם בסוגיות הקשורות למערכות יחסים משפטיים שונות כגון משכיר ושוכר, קבלן ורוכש דירה, ספק וסיטונאי ועוד.

 

הספר הינו ייחודי באשר הוא מציג באורח מפורט ומלא פן רציני של דיני הסיכול. בספר מוגש שלל סיטואציות - פועל יוצא של ההלכה הפסוקה, דברי חקיקה שונים, דברי הסבר נתמכים בדברי מלומדי משפט וכן עשרות רבות של תמציות הלכה פסוקה. 

דיני סיכול ופטור מחוזה במשפט הישראלי
מחיר קטלוגי
495.00 ₪
מחיר באתר
99.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן