מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

התניית שירות בשירות בראי חוק הבנקאות (שירות ללקוח)

איריס מרקוס, עו"ד
תאריך הוצאה נובמבר 2023

לתוכן העניינים של הספר - לחץ/י כאן

 

הרקע להתניית שירות הוא הכוח הכלכלי העדיף המופעל על-ידי הבנק כלפי הלקוח. כוח עדיף זה ביקש המחוקק לנטרל על-ידי הטלת איסור על התניית שירות בשירות. הלחץ המופעל על-ידי הבנק אינו צריך לעלות כדי כפייה במובן סעיף 17 לחוק החוזים (חלק כללי), אלא די בלחץ "עדין" בהרבה.

 

ההוראה המבטלת התניית שירות בשירות, מטרתה להגן על הלקוח במסגרת הרעיון הכללי של הגנת הצרכן. להגנה זו מימד פטרנליסטי, בשל ההתערבות ביחסים החוזיים. יצויין, כי הצורך להגן על לקוח מפני כוח כלכלי עדיף הוא בסופו-של-דבר על תוצאה של כשל בשוק החופשי. לו היה השוק משוכלל, הלקוח יכול היה להינצל מלחץ בלתי-הוגן על-ידי פניה לשירותיו של בנק מתחרה. דא עקא, השוק אינו משוכלל ולכן ראה המחוקק צורך להגן על הלקוח.

 

לאור הנ"ל חשיבותו של חיבור זה, המרכז את הלכות בתי-המשפט העוסקות בהתניית שירות בשירות. ספר זה חובה לכל העוסקים בתחום הבנקאות.

 

מבין פרקי הספר (חלקי):

 

נטל ההוכחה; נתונים עובדתיים המשפיעים על שיקול-דעתו של בית-המשפט; נסיבות חיצוניות כגון מעבר הזמן; היעדר קשר סיבתי בין השירות במבוקש לקיום התנאי; התניית העמדת אשראי בהשקעה בתכניות חסכון או פקדונות אחרים; על הטוען טענה העוסקת בהתניית שירות בשירות להציג את גובה הסכומים; דוגמאות לפתיחת תכניות חיסכון שעה שחשבון החברה מצוי ביתרת חובה; מקרים בהם בית-המשפט יקבל הטענה בדבר התניית שירות בשירות; מקרים בהם בית-המשפט לא קיבל הטענה בדבר התניית שירות בשירות; החובות המוטלות על הבנק; הוכחת הנזק; נזקים בשל התניית שירות בשירות; החלת חוק הבנקאות (שירות ללקוח) על ערבים; האם ערב יכול לטעון כטענת הגנה להתניית שירות בשירות מכוח חוק הבנקאות (שירות ללקוח)?; הוכחת יסודותיה של התניית שירות בשירות; טענת כפיה; הוכחת התניה פסולה; הנטל להוכיח התנייה ועוד נושאים רבים אחרים.

התניית שירות בשירות בראי חוק הבנקאות (שירות ללקוח)
מחיר הספר
65.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן